top of page

Veebruar paneb praktilised tööd veerema

  • Writer: Katrin Freyberg
    Katrin Freyberg
  • Feb 11, 2021
  • 3 min read

Updated: Feb 28, 2021

Kohtumised, intervjuud, vestlused, dokumendid

Olen alustanud andmete kogumist, et kaardistada mentorite koolitusvajadust dokumendianalüüsi, tagasiside ankeetide ja intervjuude, küsitluste põhjal. Olen alustanud intervjuude ja küsitlustega. Samuti tegin konsultatsioonivestluse personali osakonna assistendiga.


Koolitus

Otsustasin mentorite koolitusvajaduse väljaselgitamiseks teha põhjalikuma uuringu.

  • Mind huvitab nii tootmisjuhtide, kontoritöötajate (need, kes mentorlusega otseselt kokku puutuvad), meistrite, vahetuse meistrite arvamus. Koostasin Google Formsis arvamusküsitluse, kus ühtlasi küsin ka põhjendust pakutud koolitusvajaduse ja koolitusteemade kohta. Eesmärk on mõista sügavamalt koolitusteemade reaalset vajadust ja määrata kogu vajaduste spekter, millest realiseerida prioriteetsemad, mida on võimalik ka loogiliselt liita ja käsitleda ühe koolituse raames.

  • Selleks, et koguda empiirilisi andmeid ja paremini mõista mentorite vajadusi ning siseelamisprogrammi ja mentorlust selles, viin läbi süvaintervjuud sihtrühma esindajatega (intervjuu mentoritega)

  • Dokumendianalüüs (mentorprogrammi sisu, tegevused, tulemused, ajalugu) Sisseelamisprogrammi hindamise küsimustik menteele.


Arendusprojekt

Arendusprojektis on järgmine samm. Tegelen ergonoomikakoolituse sisu vormistamise ja minu loenguteksti kohandamisega. Kui slaidid on kohandatud ja minu loengutekst viimistletud, siis tõlgin selle vene keelde. Järgnevalt teen salvestuse proove. Sellest järgnev etapp on salvestamine, mis tuleb hiljem digitaalselt liita videotega, mis olen valinud oma koolitust täiendama. Need on järgmise kolme nädala ülesanded. Lõpuks laen valmis koolituse arendaja testversiooni üles. Kui kõik sobib, jääb loota, et minu tehtud koolitus ja ühtlasi e-koolitusplatvorm on valmis ja tehakse kõikidele töötajatele kättesaadavaks. Jätkutegevusteks hiljem on uute e-koolituste valmistamine ja laadimine e-koolitus platvormile.

Pean arendusprojektile küsima eelarvet audio- peakomplektide soetamise näol, kuna õppeklassi arvutites koolitust läbides vajavad õppijad kõrvaklappe, et mitte teineteist häirida. Arutasin juba meie it tugiteenuste pakkujaga, kes lubas muretseda kõrvaklapid. Kui ta küsis, kas püsivad või nö. individuaalsed ühekordsed, siis eelistasin viimaseid. Kui annan inimesele personaalsed suletud pakendis kõrvaklapid, siis saan olla kindel, et need on puhtad, korrektsed ja jääb ära hulk probleeme, millega muidu tulnuks hiljem tegeleda.


Eneseanalüüs

Arendusprojektiga tegelemine arendab minus struktuursust ja distsipliini. Olen jaganud ülesanded etappideks ja planeerinud nende jaoks aega. Mitte alati ei ole õnnestunud oma plaanist kinni pidada, sest minu põhitöö tuleb vahele ja ma ei saa seda olukorda muuta. Meil on meeskonnatöö ja mina olen meeskonna liige. Mul on väga palju tööd põhitööl. Ma värban inimesi, panen üles kuulutusi, lepin kokku töövestlusi, viin need läbi, seejärel korraldan proovipäevi ja saadan kandidaate, täidan vastavaid dokumente, aruandeid, suhtlen sidusettevõetetega, kaks korda nädalas viin väiksematele gruppidele läbi eesti ja vene keelseid esmase ohutusalase koolituse, organiseerin teisi väliskoolitusi- neid on kuus 1-2. Sellele lisaks on praktika ülesanded.

Arendusprojekti puhul on oluline eesmärk ja tegevuskava, lõpptähtaeg. Selle viimase olen ma seadnud endale ise, kuna peamiselt ongi arendusprojektiga seotud ettevõtte poolsed tegemised kõik minu teha, koostöös arendajaga. Olen projekti õnnestumises enesekindel.


Veebruari teine nädal


Koolitus

Sellel nädalal on üle-Euroopaline HR konverents 3 täispäeva aktiivset kaasa tegemist, mis on huvitav ja samas väljakutset esitav oma igapäevatöö ülesannete täitmisel, sest töö on inimestega. Samuti on vaja tegeleda praktikumi teemadega. Huvitav oli jälgida kogu programmi, olin kaasatud. Minu jaoks oli konverents sisuliselt huvitav ja samas õpetlik. Õppisin kuidas nii suures auditooriumis (60 inimest) sündmust läbi viia. Osalesin aktiivselt, kuid tegin ka märkmeid. Need sain hiljem tagasisidestada oma juhile, kes liitis need kokku ning edastas korraldajatele.


Koolitusvajaduse uuring

Esimesed intervjuud mentorite ja menteedega on toimunud. Leppisin kokku järgmise osakonnaga intervjuude osas ja need toimuvad järgmisel nädalal.


Arendusprojekt

Arendusprojekti veebikooseolekul osalesid seekord Jeld- weni poolt IT-osakonna spetsialistid, partner-arendaja ja partneri teised spetsialistid ja Jeld-weni ohutusosakonna esindaja.

Arutlusel oli 2 teemat: 1. Jeld-weni olemasoleva, oma spetsialistide poolt loodud koolituste programmi (töötajate haldamine koolitustel- nimekirjad, kursused, andmed) andmine kohandamiseks partnerile ; 2. Digivara edasiarendus ja (võimalik kohandumine Jeld-weni olemasoleva töötajate koolitusi haldava programmiga – sellest otseselt juttu ei olnud, aga oleks minu meelest vajalik erinevaid programme panna omavahel tööle, et andmed nendes oleks aja- ja asjakohased ning tõstaks kogu süsteemi haldamise efektiivsust ja usaldusväärsust).

Kuna mõlemad teemad on otseselt seotud minu igapäeva tööga ja selgus, et olengi ainuke koosolekul, kes neid süsteeme igapäevatöös kasutab, siis saingi sisutihendalt ja aktiivselt selgitada, mida saaks minu meelest parandada, anda enda poolt sisend, mil moel võiks tulevikku näha ja samas ka näidata ära kitsaskohad, millele võiks olla lahendusi täna, kuna programm on loodud aegu tagasi.

Tegin Ergonoomika koolituse salvestuse valmis. Edasi ootab töötlemine ja võimalikud taas salvestused, kuna ma pole ikka rahul ja tahan paremat tulemust.


Eneseanalüüs

Enesetõhusus on selle perioodi märksõna, olen olnud teadlik, kasutanud uusi teadmisi ja arusaamu, mida olen ülikooli ajal õppinud ja mõtestanud. Enesetõhususe üks olulisi õnnestumise grante on oskuslik planeerimine, arvestamine ajanihetega, mis tähendab ka teatavat ajavaru tekitamist, näiteks ettevalmistuste näol. Et aega veelgi tõhusamalt kasutada olen ette valmistanud ka väiksemaid ülesandeid, mis tuleb teha, näiteks nimekiri telefonikõnedest. Näiteks sellel konverentsinädalal sain pauside ajal telefonikõned ära teha ja leppida paar töövestluse aega ning organiseerida proovipäev ühele inimesele.

Kuid ka spontaansusele tuleb ruumi jätta.

Kuigi planeerisin e-koolituse salvestuseks otsida aega ja kohta, siis võtsin peale pikka väsitavat konverentsipäeva siiski ette salvestuse, sest koer oli õues ja elukaaslane linnast veel tulemata ja minul oli just selline ajavaru ja ettevõtlikkus. Mõnikord ma üllatan ennast ise.

Mida õppisin? Ma olen iseendaga rahul (harvaesinev). Mõistan, et elukogemus on suur pagas, võimaluste laegas, tööriistakast.

Eneseusk, enesetõhusus, ettevõttlikkus- see kõik on olemas, ainult kasuta!

Foto: vastlakuklid. Toidutare

 
 
 

Comments


bottom of page