top of page

Katrin Freyberg andragoog

MINIUURING

Uuringuga sooviti välja selgitada Jeld-wen Eesti AS mentorite koolitusvajadus ja täpsustada koolituse teemad. Eesmärgiks oli toetada mentorite professionaalset arengut täiendkoolituste abil. 

Uurimisülesandeks on välja selgitada mentorite koolitusvajadus ja täpsustada koolituste teemad.

Uuring on oluline ka andragoogide kogukonnale võimaldades mõista, millised võivad olla (tootmis)ettevõtete mentorite arengu- ja koolitusvajadused. Uuringu tulemustest lähtuvalt on võimalik tulevikus pakkuda vajadusele vastavaid koolitus- ja arenguprogramme, mille järgi on küll vajadus, ent mida koolitusturul hetkel eriti ei pakuta. 

Palun tutvu uuringuga lähemalt paremal pool asuvale pruunile nupule vajutades.

ANDRAGOOGi foto.jpg

ANDMETE KOGUMINE JA ANALÜÜS

Kvalitatiivne uurimisviis valiti, kuna see võimaldas saada arvamusi ja mõista sügavamalt arusaama teema kohta. Mitmekesiste andmete kogumiseks kasutati mitmest allikast pärinevaid andmeid, mis võimaldab triangulatsiooni. Uuringuks koguti andmed poolstruktureeritud intervjuude, küsitluse ja tööpaberite kaudu.(Laherand, 2008) Analüüsiks valiti mõistmist taotlev induktiivne analüüsimisviis, mis võimaldab anda uurimisülesandele parima vastuse (Hirsijärvi, Remes ja Sajavaara, 2005).

TULEMUSED

Uuringu tulemusena selgus Jeld-wen Eesti Ad mentorite koolitusvajadus.

Koolitusvajadus ähtub mentorite arenguvajadustest ja ametioskuste taseme ühtlustamisest.

Mentoreid motiveerib nende töös eneseareng, mentee areng ja head tulemused. Ettevõttepoolse toetusena tajuvad koolitust, mis on ühtlasi mentori motivatsiooni teguriks. 

Läbiva arendamist vajava mentori kompetentsina kerkib esile suhtlemine täiskasvanu õppijaga. Arendamist vajavad mentori kui täiskasvanu koolitaja kompetentsid.

Mentorite koolitusvajaduste teemad.png
bottom of page