top of page

Katrin Freyberg andragoog

MINIUURING

Uuringuga sooviti välja selgitada Jeld-wen Eesti AS mentorite koolitusvajadus ja täpsustada koolituse teemad. Eesmärgiks oli toetada mentorite professionaalset arengut täiendkoolituste abil. 

Uurimisülesandeks on välja selgitada mentorite koolitusvajadus ja täpsustada koolituste teemad.

Uuring on oluline ka andragoogide kogukonnale võimaldades mõista, millised võivad olla (tootmis)ettevõtete mentorite arengu- ja koolitusvajadused. Uuringu tulemustest lähtuvalt on võimalik tulevikus pakkuda vajadusele vastavaid koolitus- ja arenguprogramme, mille järgi on küll vajadus, ent mida koolitusturul hetkel eriti ei pakuta. 

Palun tutvu uuringuga lähemalt paremal pool asuvale pruunile nupule vajutades.

ANDRAGOOGi foto.jpg

ANDMETE KOGUMINE JA ANALÜÜS

Kvalitatiivne uurimisviis valiti, kuna see võimaldas saada arvamusi ja mõista sügavamalt arusaama teema kohta. Mitmekesiste andmete kogumiseks kasutati mitmest allikast pärinevaid andmeid, mis võimaldab triangulatsiooni. Uuringuks koguti andmed poolstruktureeritud intervjuude, küsitluse ja tööpaberite kaudu.(Laherand, 2008) Analüüsiks valiti mõistmist taotlev induktiivne analüüsimisviis, mis võimaldab anda uurimisülesandele parima vastuse (Hirsijärvi, Remes ja Sajavaara, 2005).

TULEMUSED

Uuringu tulemusena selgus Jeld-wen Eesti Ad mentorite koolitusvajadus.

Koolitusvajadus ähtub mentorite arenguvajadustest ja ametioskuste taseme ühtlustamisest.

Mentoreid motiveerib nende töös eneseareng, mentee areng ja head tulemused. Ettevõttepoolse toetusena tajuvad koolitust, mis on ühtlasi mentori motivatsiooni teguriks. 

Läbiva arendamist vajava mentori kompetentsina kerkib esile suhtlemine täiskasvanu õppijaga. Arendamist vajavad mentori kui täiskasvanu koolitaja kompetentsid.

Mentorite koolitusvajaduste teemad.png
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube

Eneseanalüüs. Arenguvõimalused.

KFraamat.jpg

Mina, Katrin Freyberg, olen inimene, tervik, ja indiviidina unikaalne, kannan identiteeti, mida jätkuvalt konstrueerin. Olen ennastjuhtiv enesearengu subjekt. Elu on rikas rollide ja kogemuste poolest. Minu professionaalne tegevus võimaldab jätkuvalt õppida koos oma õppijatega ja õppijatelt. Olen seisnud korduvalt uute alguste ja väljakutsete ees. Kõige paremad otsused olen ma elus teinud ise. Läbi oma valikute olen teotsemises tundnud õnne ja kirge. Ma olen eluhõlmavalt õppinud- informaalõppes, formaalõppes ja mitteformaalõppes, kogemusi olen ammutanud erinevates ametites ja sotsiokultuurilistes keskkondades. Oluliseks on seejuures kriitilise mõtlemise-, õppimise- ja refleksioonioskus, mis protsessi käigus transformeerub omandatud teadmisteks ja oskusteks.

Andragoogika õpe viie aasta jooksul on kujundanud mind inimesena sellisel määral, et tunnen erakordset rahulolu ja tunnustan ennast sellel teel püsimise eest. Andragoogika magistrina tajun maailma ja inimesi selles paremini kui varasemalt,  tajun suurt muutust. Eraelulistes ja professionaalsetes olukordades mõtestan ja loon tähendusi koos teistega. Ammutan teaduspõhist teadmist oma õpingute jooksul loodud arusaamadest ja tunnen ennast oluliselt enesekindlamalt. Ma mõistan paremini MIKS nii on, nagu on. Võimalikuks on saanud seostada elu praktilisi ja vaimseid osiseid teaduspõhisusega ja leida teooriatest tuge praktikas. Muutuvas maailmas elavana saan kinnitust oma seni elatud elule ja tulevikku vaadates, et olen enesearengu subjekt, objekt ja agent. 

Kutselise koolitajana (olen oma pädevused tõendanud ja saanud "suurepärane" tagasisideks). Olen koolitajate kogukonna liikmena valdkonna maine kandja ja pean enda jaoks oluliseks kuuluda Eesti Andragoogide Liitu.

Siin kõrval asuvad pääsunupud kogu minu professionaalsele arusaamale, praktilisele tegevusele ja õpiteekonnale. Nendes avanevad minu mõtted, arusaamad ja refleksioonid ja kinnitus bakalaureuse ja magistri õppekava õpiväljundite saavutamise kohta.

Tasemeõppes magistrandina olen tõendanud oma pädevusi vastavuses 7.taseme täiskasvanute koolitajana. 

Olen saavutanud ja andragoogika magistri õppekava õpiväljundid. 

Andragoogina ma tean, et saan märgata, mõista ja suunata, et nüüdisaegse andragoogina on mul teadmised ja oskused, mis kattuvad ühiskonna vajadustega. Loodan, et saan anda oma panuse kogukonda ja ühiskonda nii andragoogi kui koolitajana. Tunnen suurt rahulolu ja rõõmu, et mul on suur perekond- lapsed ja lapselapsed - kellele mina saan väärtuslikuks toeks olla.

Katrin Freyberg  Identiteet.

Katrin Freyberg Identiteet.

Play Video

Õppekava õpiväljundite saavutamise hindamine

Hindamismeetodina kasutan õppimist toetavat lähenemisviisi. Hindamine on kujundav. Hindamiskriteeriumiks on minu südametunnistuse mõõt.

Arenguportfoolio koostamisel loodud artiklite, tööde, refleksioonide ja varasemalt sooritatud ülesanne ja refleksioonide läbitöötamisel ning sellele toetudes andragoogika magistri õppekava õpiväljundite saavutamises kinnituse saamine ja oma andragoogika alases kompetentsuses veendumine lubab mul käsi südamele pannes tunnistada, et Katrin Freyberg on seatud eesmärgid täitnud suurepäraselt. Omandatud oskused ja teadmised toetavad Katrini professionaalse enesearengu jätkuvust ja uute eesmärkide seadmist ning nende poole liikumist. 

Andragoog ja koolitaja Katrin Freyberg

Andragoog ja koolitaja Katrin Freyberg

Play Video
bottom of page