

Meediateadlikkuse koolitus
Meediateadlikkuse koolitus
igiajastu ja internet nõuavad uut tüüpi kirjaoskust (lugemise, kirjutamise ja arvutamise asemel), kus inimesed peavad olema kindlad tehnoloogia, interneti ja sotsiaalmeedia kasutamisel. Projekti MediAware rakendamine toimub UNESCO meedia- ja infokirjaoskuse määratluse raames, mis on määratletud kui "[...] võimaldab kodanikel mõista meedia funktsioone ja
teiste teabe pakkujate tegevust, hinnata kriitiliselt nende sisu ning teha teadlikke otsuseid teabe ja meediasisu kasutajatena ja tootjatena." See hõlmab oskust ära tunda, kuidas teave on toodetud, mõista sõnumi koode ja keeli, oskust tõlgendada lugu ja tuvastada sõnumi väärtusi ja seisukohti ning tegelikkuse konstrueerimist, oskust eristada "tõeseid" ja "valesid" uudiseid..

Kellele on koolitus mõeldud?
Kõigile meediaterbijatele, noortele, vanematele, haavatavatele sihtrühmadele, kelle meediateadlikkust soovitakse tõsta. Koolitus pakub meetmeid ja vahendeid kuidas tunda ära valeinfo, ennast valeteabe eest kaitsta ja kodanikuna vastu astuda, sealhulgas mitte ise levitada valeinfot edasi.
Koolituse viib läbi andragoog ja täiskasvanute koolitaja Katrin Freyberg. Meediateadlikkuse koolitus viiakse läbi Mediaware projekti tulemuste piloteerimiseks ja on selletõttu vähendatud mahus.
Täismahus koolitusi saab tellida katrin.freyberg1@gmail.com
ÕPITULEMUSED
Koolituse läbinu:
suudab läheneda teabele kriitiliselt
suudab analüüsida oma meediatarbimist
suudab paremini kindlaks teha eri liiki meedia usaldusväärsust
mõistab võltsingu konstrueerimise protsessi
mõistab valeandmete jagamise mõju ja tekitatud kahju
mõistab väärinformatsiooni, desinformatsiooni ja maliinformatsiooni erinevust
tunneb meetodeid internetiressursside kontrollimiseks
​
ÕPPEKAVA KOOSTATAKSE VASTAVALT SIHTRÜHMA VAJADUSTELE
​